Make Music
Madison

2017 Participating Musicians

3 North Park & Friends
5AM A Capella
6.4.Sunday
Aaron Katcher Studio
Acoustic Collective
Adam Dachman
Adel Ardalan
Ambulatones
Anaguma Eisa: UW Taiko Club
Andy Yaun The Rockabilly Kid
The Artysts
Aurora Greane
Austin Skalecki
Ballet Folklorica
Bassliss
Bayou Spice Blend
Ben Ballweg
Best Practice
The Big Squeezey
Big Wes Turner’s Trio
Black Star Drum Line
Bob Badeau
Bobbie and Bill Malone
Bonnie Gruber and Joan Panepinto
Boomwhackers Jambore
Bootsy La Vox
Brass Knuckles
Bret Hagemayer
Brother Rye
Bryan Drewyor
Capitol Chordsmen
Carl Wacker
Carrellee
Cellos Galore
Central Strings
Chançonnete
Chelsea Melnick
Christian Rickman
Chromatix A Cappella
Cold Black River
Collage Saxophone Quartet
Common Chords Ensemble, the outreach ensemble for Perfect Harmony’s Mens Chorus
Community Drumming
Craig Mason Combo
Dan Stier
Dark of the Moon Contra-Band
Dave Cofell
David Bartig
Dead Sea Squirrels
Derek Sallmann
Devil’s Fen
DJ M. White
Don Schantz
Donald J. DeBruin
Dream in Green
The Driftless Regionaires
Duo Eureka
Echelon Quartet
Elizabeth Kiser
Ellie and Cam
Fear of Moose
Feral House Apes
Finding North
Fixed Income
Frankie Pobar Lay
Gary David & the Entusiasts
Glenwood Moravian Trombone Choir
Gold Rust
Grandpa Squeezit
Grant Charles
Granuaile
greenTONE acappella
Guppy Effect
Guy Weatherspoon
Harwood String Quartet
Heidi Forney
Hi/Jack
Honey & the Wagon
Hoot ‘n Annie String Band
Hulk Hand
Irwin and Aviv Goldman
Jason Moon
Jennifer Hedstrom
JG Lightborne
Jim and Marc
Jocie and Friends
John Stano
Josh Cohen
Jourdan Hines
Kaia Fowler
Karen Rebholz
Kelly & the HepCats
The Kelsey Miles Band
The Lady-Lords
Lee de Falla
Les Hoffman
Liam Benish
Liv Rather
Luke Arvid
Madison Area Ukulele Initiative (MAUI)
Madison Brass Band
Madison Cello Ensemble
Madison Classical Guitar Ensemble
Madison Classical Guitar Society
Madison Flute Club
Madison Japanese Taiko Drumming Group “Beni Daiko”
Madison Scandi Band
Madison West High School Taiko Drummers
Maica Tha Entertainer
Mambo Surfers
Margo Tiedt
Mark Stransky
Mary Dwyer
Mary Frantz
Matt Pierce
Max Power
Metasun
Molly and Dad
Monkey Hobo
Mtrane Plus
The No Name Stringband
Old Black Joe and Grave Digger Jones and the Third Rail Sparks Blues Band
Paul Filipowicz
Paula Pachciarz
Pee Wee Hayes with the Cold Sweat Blues Band
Penny Seller
Peter Fenrht
Poetry Jam
Poetry Jam
PoliMorphic
Prairie Bayou Cajun Band
Promising Sky
Quinn Mongeon
The Racing Pulses
Raising Red
Reid Johnston
Rex Loker & Friend
Rick Stephenson
Rising Suns
Saaz
Sean Hill
Sean McGibany
Shabazz City High Fiddle Class
Shlomo Calvo
The Shruggers
Small Battles
Southern Wisconsin Old Time Fiddlers Association
Spidermuscle
Stephanie Jane
Still Jaded After All These Years
Sunspot (Acoustic Duo)
Sweet Delta Dawn
Sweetheart Tripwire
Teddy Davenport
Tent Show Troubadours
Theodore Ceplina
Thirsty Jones
Those Grateful Guys
Tiny Dinosaur
Tom Kastle
Too Sick Charlie
Traditional Frequency
Turner Collins
Vets on Frets
Westmoreland Accordion Duo
Whiskey and Wry
Will Altaweel and friends
Willie Wright
Winds of Southern Wisconsin
Wongai Africa Community Dancers & Drummers
Wurk
Xander Anim
Yahara River Chorus, Madison Wisconsin, Sweet Adelines International
YOUR MOM